ŽIDIKŲ KULTŪROS CENTRO SKYRIUS

IR MENO KOLEKTYVAI

GRUPĖ - „OI“

Kolektyvas yra gana jaunas, susikūręs 2024 metais.

Kolektyvo repertuaras yra platus, nuo liaudies dainų, romansų iki primirštų praėjusių dešimtmečių dainų ir populiarių šių dienų melodijų.

L. Vaišvila ir V. Liupšienė yra Židikų kultūros centro darbuotojai, atlikėjai ne tik perdainuoja aranžuotas dainas, bet ir patys kuria ir atlieka autorinius kūrinius. Šiuo metu kolektyve groja ir dainuoja 5 įvairaus amžiaus atlikėjai.

Aktyviai dalyvaujame kviestiniuose ir vietiniuose renginiuose. Nuolat atnaujiname repertuarą. Prisitaikome prie renginių pobūdžio, todėl galime atlikti ir kitokio žanro dainas. Atlikėjai ne tik perdainuoja aranžuotas dainas, bet ir patys kuria ir atlieka autorinius kūrinius. Mielai važiuojame su programa į šventes. Kolektyvas jaunas, tačiau padedant žiūrovų aplodismentams tikisi gyvuoti ilgai ir įnešti ryškų indėlį į Židikų krašto kultūrinį gyvenimą.

Vadovė V. Liupšienė

FOLKLORINIS ANSAMBLIS "GIJA"

Nuo 2024 m. susikūrė ansamblis -“Gija”.

Kolektyvo repertuaras yra lietuvių liaudies dainos, romansai.

L. Vaišvila ir V. Liupšienė. J. Dobravolskienė yra Židikų kultūros centro darbuotojai, kiti atlikėjai iš Židikų miestelio. Juos sutikti galima įvairiose šventėse, festivaliuose ir renginiuose. Ansamblio repertuaras reguliariai atnaujinamas, jį sudaro populiarios lietuvių liaudies dainos, liaudies dainų aranžuotės.

Vadovė J. Dobravolskienė

Meno kolektyvas

LĖLIŲ DRAMOS KOLEKTYVAS „ BEBENČIUKAS“

Kolektyvas susikūrė 2013 m. Kolektyvas pastatė M.Pečkauskaitės – Šatrijos Raganos apsakymą „Į šviesą“, Hanso Christiano Anderseno „Sniego karalienė‘,Brolių Grimų pasaką „Raudonkepuraitė“ ir kitas pasakas. Kolektyvui vadovauja režisierė I.Michalenkovienė. Lėlių dramos teatras dažnai pasirodo įvairiuose renginiuose, vaikų darželiuose, mokyklose bei bendruomenėse.

Meno kolektyvas

DRAMOS KOLEKTYVAS „KAIMO IŠMISLAI“

Kolektyvas susikūrė  2005 m. Jo įkūrėja S. Jurgelienė .Kolektyve vaidina įvairaus amžiaus  vietos saviveiklininkai. Per tą laiką pastatyta nemažai spektaklių : E. Untulio „Laimės smūgis“, V. Ramaneckaitės „Sunki našta“, B. Vilimaitės „Mirusiųjų reikalai“, J. Paukštelio „ Asmeninis reikalas“, J. Valionienės ir A. Surdokienės „ Dideli nemalonumai“, V. Bladykaitės „ Ženteliai“, K. Sajos „ Palangos liūtas“ ir kiti garsūs spektakliai. Kolektyvas dalyvavo Mažeikių, Akmenės, Radviliškio, Žagarės ir Jurbarko rajonų teatrų šventėse „Pastogė“, „Kaimo likterna“. Aplankėme Latvijos Respublikos Liepojos lietuvių bendruomenę „Rūta“. Kolektyvui vadovauja  režisierė I. Michalenkovienė

AUDIMO KLUBAS „LINAS“

Klubas susikūrė 2019 m. Kolektyvo tikslas – išsaugoti audimo tradiciją, supažindinti su darbais, lino apdirbimu. Gavę  audimo staklių labdarą iš Švedijos lietuvių bendrijos ir įsigiję senas nebenaudojamas audimo stakles, jas savo jėgomis restauravome ir pradėjome audimo pradžiamokslį. Gilinome žinias įvairiuose edukaciniuose respublikos renginiuose, mokymuose. Šiandien jau patys per edukacines programas mokome vaikus ir suaugusius. Klubui vadovauja edukacinių renginių organizatorė – tautodailininkė I. Klemenienė. Taip pat ji riša ir kitus moko sodų rišimo subtilybių. Puikiai jai sekasi ir juostų pynimas, audimas ir rišimas. Taip pat klubą su austais darbais bei gyvu amato demonstravimu galima sutikti vietiniuose renginiuose, bei Akmenės, Mažeikių, Plungės ir kt. rajoniniuose tautodailininkų organizuojamose parodose, renginiuose.

MOTERŲ RANKDARBIŲ KLUBAS „AUKSARANKĖS“

Klubas susikūrė 2008 m. Jo įkūrėja S.Jurgelienė. Nuo 2010 m. jam vadovauja režisierė V.Abrasonienė. Rankdarbių klubą lanko miestelio pagyvenusio amžiaus moterys, kurios ateina turiningai praleisti savo laisvalaikį, pasimokyti įvairių rankdarbių meno, pasidalinti patirtimi su kitomis mėgstančiomis nerti, megzti, austi, pinti, dekupažuoti, lipdyti, kurti įvairias šventines kompozicijas, gaminti kaukes Užgavėnėms, rišti sodus ir kt. Klubo moterys dalyvauja įvairiose rajono renginiuose ir parodose. „Auksarankės“ dalyvauja labdaringoje veikloje neria kepuraites vėžiu sergantiems vaikams.

Vaikų vasaros stovykla „Pagauk ryšį su kultūra“. Fotonuotrauka iš 2022 m. renginio skirto Židikų ir Ukrinų stovyklų dalyviams.

Vaikų vasaros stovykla „Pagauk ryšį su kultūra“, tai dienos stovykla, kuri vyksta jau nuo 2018 m.  Šiemet skaičiuojame 4-tuosius gyvavimo metus. 2023 m. planuojamas 5 m. jubiliejus. Stovyklai vadovauja Židikų kultūros centro kultūrinės veiklos organizatorė I. Pocevičiūtė. Pirmaisiais stovyklos metais dalyvavo apie 10 vaikų. Šiemet 2022 m. stovykloje dalyvauti pareiškė norą apie 40 vaikų ir jaunimo nuo 6 – 16 m. amžiaus. Tai tik dar vienas svarus įrodymas, kad stovyklos veikla ypač reikalinga. Dažnai vietinės šeimos susiduria su problemomis, dėl kurių neišgali nuvežti savo atžalas į mokamas stovyklas kituose miestuose. Mes turime galimybę turiningai užpildyti vaikų laisvalaikį pasiūlydami kultūrines edukacijas, išvykas po muziejus ir kt. kultūrinius lankomus objektus, papramogauti žirgyne, gamtoje ar tiesiog smagiai praleisti laiką bendraminčių būryje.

Vasaros stovykla „Pagauk ryšį su kultūra“ – puiki galimybė vaikams įgauti drąsos, susirasti naujų draugų, išmokti naujų įgūdžių, pažinti save, atrasti naujas veiklas bei linksmai ir naudingai praleisti atostogas. Stovyklų metu stovyklautojai taip pat įgauna bendravimo, bendradarbiavimo įgūdžių, pagarbos aplinkiniams. Vykstant neformalioms paskaitoms, diskusijoms sveikatingumo, pagarbaus bendravimo, gamtos pažinimo, meno ir kultūros ar kitomis temomis, vaikai ugdosi ir tobulėja asmeniškai bei tas įgytas žinias pritaikys ateityje.

Vaikų nuomone, stovykla yra ne mažiau laukiama nei Šv. Kalėdos. Vaikų vasaros stovyklai pasibaigus, vaikai ir jaunimas įgytas žinias ir kompetencijas pratęsia veiklomis Židikų kultūros centro  „Šypsena“ būrelyje. Nuolat aktyviai dalyvaujame naujose iniciatyvose.

2021 m. rugpjūčio mėn. Stovyklos uždarymo proga vykome į sostinę, dalyvavome „Lietuvos vaikų vėžio asociacijos“ organizuojamoje akcijoje „Gerumo lašelis“, kurią globojo Lietuvos Respublikos Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė – Nilsen. Iniciatyvos koordinatorė Seimo nario S. Gentvilo patarėja R. Kneizevičienė pakvietė mūsų miestelio vaikus į nemokamą ekskursiją po LR Seimą. Tai buvo puiki patirtis ir smagi išvyka į kurią vyko stovyklautojai ir jų tėveliai.

Šiemet 2022 m. paskelbti Europos jaunimo metais, todėl Židikų jaunimas dalyvauja ir bendradarbiauja su įvairiomis panašiomis organizacijomis. Viena iš jų „Mažeikių moksleivių namai“  su šokių studijosSolo“ vadove I. Kriščiukiene sukūrėme bendrą Kalėdinį video klipą. Židikų kultūros centro darbuotojai ir vaikai sukūrė smagią, jaunatvišką Kalėdinę dainą, o vadovė I. Kriščiukienė savo ruoštu su šokėjomis nusifilmavo savo sukurtą šokį. Kūrybinis darbelis buvo įvertintas Mažeikių miesto žmonių, Kalėdinės mugės metu daina skambėjo miestelėnams.

Vaikai ir jaunimas nuolat sudalyvauja naujose akcijose, šiemet 2022 m. Organizacija „Maisto bankas“  prašo Lietuvos žmonių pagalbos, renkat 0,5 l. talpos stiklainius. „Maisto banko“ darbuotojai visus metus užsiima maisto paketų ruošimu bei dalijimu nepasiturintiems. Į 0,5 l. stiklainius organizacijos darbuotojai talpina troškinius, uogienes, marinuotas daržoves ir kt. perdirbtus maisto produktus.  Skatindami vaikų ir jaunimo pilietiškumą bei savanorystės prevenciją mūsų miestelio  jaunimas ir gyventojai noriai prisidėjo prie akcijos. Savo ruoštu suorganizuos stiklainių paketą, kuriuos transportuos į Klaipėdos padalinį.

Skuodo miesto 450 m. sukakčiai paminėti buvo suorganizuotas renginių ciklas skirtas kraštiečiams ir miesto svečiams.  2022 m. gegužės mėn. žingeidus Židikų miestelio jaunimas vyko į tarptautinę konferenciją – „Augu po Skuodo dangumi“. Paskaitos metu buvo diskutuojama apie jaunimo problemas, globaliu požiūriu. Mintimis ir patirtimis dalijosi jaunimo organizacijų atstovai ir grupės. Renginys vyko Skuodo miesto „Menų mokykloje“ . Kalbėjo lektoriai iš penkių valstybių: Ukrainos, Lenkijos, Japonijos, Latvijos, Lietuvos.

2022 m. Europos judumo savaitė kvietė visus pasaulio žmones vienytis bendram tikslui –  stabdyti klimato kaitą. Aplinkos ministerija, Europos judumo savaitės koordinatorė Lietuvoje, šiemet ragina ne tik savivaldybes, bet visas šalies įmones ir organizacijas aktyviai prisijungti prie kasmetinės miestų tvaraus judėjimo akcijos, kuri vyks rugsėjo 16-22 d.

Tą savaitę Europos Komisija skatina gyventojus pamiršti savo automobilius ir persėsti ant dviračių ar į viešąjį transportą. Dalyvauti Europos judumo savaitėje šiuo metu jau užsiregistravę per 590 Europos miestų. „EUROPEAN MOBILITY WEEK“ iniciatyvoje užsiregistravo ir Židikų kultūros centro jaunimo būrelis „Šypsena“. Šiemet Mažeikių r. Savivaldybė organizavo atskirą konkursą judumo savaitei paminėti. Įvairių prizų sulaukė visi. Pagrindinį  prizą – dviračių stovą laimėjo Židikų kultūros centro jaunimas. Pagrindinį prizą įsteigė asociacijos narė UAB „Hotrema“.

2022m. Stovyklos metu aplankėme Telšių miestą. Svetingai susitikome su Gerbiama Telšių miesto Žemaitės dramos teatro režisiere L. Pocevičiene. Kuri suorganizavo praktinius užsiėmimus su studijos „Savi“ jaunosiomis aktorėmis. Po veiklų, liko laiko pramogoms „Žemaičių kaimo muziejuje“. Vaikai susipažino su aplinka, senuoju kaimu. Vyko oreantacinės varžybos. Šiemet mūsų stovyklą aplankė 4 Ukrainiečiai, kurie greitai pritapo prie vaikų, vaikai kartu mielai dalijosi ir savo atsineštais daiktais, aukojo ir rinko labdarą Ukrainiečių šeimoms.

Nuolat bendradarbiaudami su panašia veikla vykdančiomis įstaigomis, organizacijomis dalijamės gerąja patirtimis, plečiasi mūsų organizacinis akiratis, šiemet sudalyvavome Mažeikių miesto Atviro jaunimo centro – „Rifas“ bei „Interact“ klubo narių organizuojamoje motyvacinėje paskaitoje, kurioje savo sėkmės istorija dalijosi žymus renginių vedėjas, lektorius, kraštietis R. Žiogas. Atviras jaunimo centras – „Rifas“ bei Židikų jaunimo grupė numatė suorganizuoti bendrus renginius.

Vasaros stovykla „Pagauk ryšį su kultūra“  kasmet laukia jaunimo norinčio įgyti patirties, bendravimo ir komandinių įgūdžių, „pasinerti“ į nuotykių ir draugystės vasarą. Maloniai ir turiningai praleisti vasaros atostogas savo gimtinėje. Vadovaudamiesi kredo – ,„Namai ten, kur širdis“.